Przepisy

Chrupiąca Panierka American Chicken Hot to szybki i prosty sposób na przygotowanie chrupiących skrzydełek kurczaka w domu. Wystarczy zapanierować i usmażyć mięso. W panierce można przyrządzić pałeczki, polędwiczki, filety, zarówno z kurczaka jak i innego mięsa drobiowego. Przygotowane w panierce mięso jest soczyste i chrupiące. Kurczak w Chrupiącej Panierce American Chicken Hot sprawdzi się jako danie obiadowe, a także jako przystawka. Panierka została wyprodukowana z naturalnych składników.

Sposób przyrządzenia: Skrzydełka myjemy i kroimy na 3 części, najmniejszą część – lotkę usuwamy. Do 1/4 szklanki zimnej wody wsypujemy 1 stołową łyżkę Panierki American Chicken Hot. Pokrojone skrzydełka przekładamy do miski, zalewamy marynatą i odstawiamy do lodówki na ok. 30 minut. Pozostałą panierkę przesypujemy do miski. Po 4 szt. zamarynowanych kawałków mięsa przekładamy do miski z panierką (nie osuszamy), a następnie równocześnie ugniatamy wszystkie kawałki mięsa. Po każdym ugnieceniu obficie przesypujemy mięso panierką, aby kawałki mięsa nie posklejały się.

Zapanierowane skrzydełka wyjmujemy z panierki po 2 kawałki i otrząsamy z jej nadmiaru. Mięso otrząsamy uderzeniem nadgarstka o nadgarstek. Zapanierowane mięso układamy na durszlaku lub sitku, a następnie zanurzamy na 3 sekundy w naczyniu z zimną wodą. Przy pomocy widelca lub szczypcy ponownie przekładamy skrzydełka do miski z panierką i obficie przesypujemy, zachowując szczególną uwagę, aby mięso nie posklejało się. Następnie równocześnie ugniatamy wszystkie kawałki mięsa. Po każdym ugnieceniu obficie przesypujemy panierką, aby skrzydełka nie posklejały się. Mięso ugniatamy 5 – 6 razy. Zapanierowane mięso wyjmujemy z panierki po 2 kawałki i uderzając nadgarstek o nadgarstek otrząsamy z nadmiaru panierki. Przyrządzone mięso smażymy w głębokim oleju w temperaturze 180 stopni C przez 8 minut. Czynności powtarzamy z pozostałym mięsem.

Czas przygotowania: 30 minut

Składniki

– 1 opakowanie Panierki American Chicken Hot
– 700 g skrzydełek z kurczaka
– woda
– olej roślinny

Zadaj nam
pytanie

TenSmak Wojtkowscy sp. j.
ul. ks. P. Jelinka 32
07-130 Łochów
tel. +48 25 67 52 177
e-mail: biuro@tensmak.pl

godziny pracy 8:00 – 16:00

Dział Handlowy
e-mail: zamowienia@tensmak.pl
tel. +48 533 36 33 99

regionalne oddziały sprzedaży >>

W serwisie TENSMAK wykorzystujemy pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. (Polityka prywatności)

Administratorem Twoich danych osobowych jest TenSmak Wojtkowscy sp. j., ul. ks. P. Jelinka 32, 07-130 Łochów, zwany dalej: „Administratorem”. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres siedziby lub mailowo: biuro@tensmak.pl Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych jest realizacja umowy pomiędzy Tobą a Administratorem, zwana dalej: „Umową”, dla której przetwarzanie Twoich danych jest niezbędne.

Zamknij